E1GOKART stworzyło Polish Champions Cup – event, który przyciąga topowych zawodników z całej Europy.

8 października 2023 roku, na torze w Chorzowie, odbyła się druga już edycja eventu E1GOKART Polish Champions Cup (PCC). To był dzień pełen emocji, adrenaliny i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Aby wyrównać szanse, specjalnie na to wydarzenie, zmieniliśmy konfigurację toru! Zawody poprzedziły całodzienne treningi (7 października), pozwalające uczestnikom dostosować się do nowego układu i warunków na torze.

Zawodnicy rozpoczęli walkę od 18 intensywnych wyścigów kwalifikacyjnych. Następnie czołowych 45 kierowców rywalizowało na etapie półfinałów. Finałowa 15 najlepszych zawodników przystąpiła do rywalizacji w superkwalifikacjach oraz wyścigu finałowym. Każdy zakręt i każda prosta były wielkim sprawdzianem ich umiejętności i determinacji do zwycięstwa. Formuła zawodów PCC zakłada zbieranie punktów za każdy z etapów mistrzostw. Oprócz dawki adrenaliny, na zawodników czekały atrakcyjne nagrody z puli wynoszącej 6000 euro. Kibice, którzy nie dotarli na tor mogli śledzić zmagania dzięki transmisji online prowadzonej przez ekipę telewizyjną z wozem transmisyjnym, operatorami 8 kamer i komentarzem zawodników simracingowych.

Najskuteczniejszym zawodnikiem PCC 2023 został Mateusz Matys – zdobywca 103 punktów i nagrody za I miejsce w wysokości 2000 euro. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Walas, zdobywca 92 punktów i nagrody 1500 euro. Na najniższym stopniu podium stanął Wiktor Wota, zdobywca 91 punktów i nagrody 1000 euro. Tuż za podium z wynikiem 89 punktów uplasował się Christian Douven, jemu przypadła nagroda w wysokości 500 euro. W bieżącym roku wprowadziliśmy nową kategorię, dla zawodników do 18 roku życia. Zwycięzcą kat. U18 został utalentowany Franek Dobke. Nagrodą w klasyfikacji juniorskiej było darmowe wpisowe na zawody PCC 2024.

Dodatkowe nagrody zostały przyznane za:

  • Najszybsze okrążenie wyścigów kwalifikacyjnych – Christian Douven – nagroda 50 euro.
  • Najszybsze okrążenie wyścigów finałowych – Wiktor Wota  nagroda 50 euro.
  • Pierwsze miejsca w wyścigach kwalifikacyjnych – Krystian Kopacki, Adrián Janecskó, Kuba Piechulski, Ruben Boutens, Tomek Bernardowski, Wiktor Wota, Franek Dobke, Mateusz Matys, Christian Douven, Filip Nowak, Szczepan Pudlik, Oskar Ekiert, Vica Schledz, Konrad Bielak, Tomasz Walas, Marcin Gajowczyk, Daniel Gajowczyk, Marcin Leszczyński – nagrody 50 euro dla zwycięzcy każdego wyścigu kwalifikacyjnego.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tej edycji PCC. To dzięki Wam ten dzień był pełen niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia na kolejnych zawodach E1GOKART Polish Champions Cup 2024, na które zapraszamy w weekend 5-6 października 2024! Miejsce mistrzostw zostanie wybrane spośród najnowszych lokalizacji torów E1GOKART: Gdańsk, Poznań – Rabowice, lub nowego obiektu Kielc.

DOŁĄCZ DO KOLEJNEJ EDYCJI!

POCZUJ MOC PCC

JAK TO WYGLĄDAŁO W 2O23?

Wyścigi eliminacyjne

6 wyścigów w każdej serii po 15 kierowców.

Wyścig eliminacyjny I: 2 okrążenia kwalifikacyjne (okrążenie wyjazdowe + 1 okrążenie pomiarowe) + 15 okrążeń wyścigu

Wyścig eliminacyjny II: 2 okrążenia kwalifikacyjne (okrążenie wyjazdowe + 1 okrążenie pomiarowe) + 15 okrążeń wyścigu

Wyścig eliminacyjny III: 2 okrążenia kwalifikacyjne (okrążenie wyjazdowe + 1 okrążenie pomiarowe) + 15 okrążeń wyścigu

Półfinały (TOP 45)

2 okrążenia kwalifikacyjne (okrążenie wyjazdowe + 1 okrążenie pomiarowe) + 20 okrążeń wyścigu

Finał (TOP 15)

Super kwalifikacje + 30 okrążeń wyścigu

Super Kwalifikacje: Wybierany jest jeden gokart. Każdy zawodnik jedzie nim jedno okrążenie pomiarowe zgodnie z TOP 15 po półfinałach (zaczyna zawodnik z miejsca 15, następnie 14 i tak do 1).