najczęstsze pytania

Jaki jest wymagany wiek lub wzrost, aby móc przejechać się na gokartach?

Dla zapewnienia bezpieczeństwa naszych kierowców na torze głównym wymogiem dopuszczającym do jazdy jest wzrost. Najważniejsze jest, aby uczestnik wyścigu swobodnie dosięgał do pedałów gazu i hamulca oraz aby bezproblemowo mógł kierować naszymi gokartami.

 

Wymagamy:

  • Około 150 cm wzrostu do samodzielnej jazdy gokartem seniorskim,
  • Około 130 cm wzrostu do samodzielnej jazdy gokartem juniorskim,
  • Około 110 cm wzrostu do jazdy jako pasażer w gokartach podwójnych.

 

Dla komfortu naszych klientów posiadamy także wkładki do foteli oraz kołnierze usztywniające kark dla najmłodszych uczestników. W przypadku gdy uczestnik jest nieco mniejszy – zapraszamy do przymiarki – nie możemy obiecać, że w takim przypadku dopuścimy do jazdy, ale jeśli uda nam się dopasować odpowiedni kask oraz pozycja w gokarcie będzie bezpieczna (m.in. jeżeli pasy bezpieczeństwa nie będą znajdować się na szyi uczestnika) to zakładamy możliwość dopuszczenia nieco mniejszego kierowcy do jazdy.

Czy rezerwacja jest wymagana?

Rezerwacje nie są obowiązkowe ale usprawniają wizytę na torze i skracają czas oczekiwania na przejazdy. Dodatkowo pozwalają na podgląd naszego kalendarza rezerwacji, co pozwala na uniknięcie wizyty w czasie, gdy np. tor wynajęty jest na wyłączność. 

 

Rezerwacja jest bezpłatna i dokonać można ją samodzielnie w dogodnym dla siebie terminie.

 

Zapraszamy do samodzielnej rezerwacji przejazdów online na naszej stronie: 

rezerwacjechorzow.e1gokart.pl

 

Czy muszę mieć własny kask?

Absolutnie nie! To my troszczymy się o twoje bezpieczeństwo! Kaski dostępne są u nas w rozmiarach XXS do XXXL i udostępniamy je bezpłatnie! 

 

Pamiętaj, że ze względów higienicznych pod nasze kaski wymagana jest kominiarka. Jeśli masz własną to super – zabierz ją!

 

Jeśli nie – zakupisz ją u nas wraz z przejazdami (w cenie 15 zł).

 

Dla tych, którzy już na dobre wkręcą się w jeżdżenie – w naszej recepcji mamy także szeroki asortyment kasków i rękawiczek w wielu rozmiarach – od małego do dużego. To także świetne uzupełnienie prezentu jakim mogą być przejazdy na naszym torze lub lekcja z trenerem!

Czy mogę zarezerwować sesje na torze wyłącznie dla mojej grupy?

Oczywiście! Nasze formaty Grand Prix to propozycja dla grup zorganizowanych, które chcą ścigać się na torze wyłącznie w swoim gronie! Obecnie na naszym torze dostępne są trzy formaty GP, dostępne dla naszych klientów.

 

  • Format Mini Grand Prix składa się z kwalifikacji (8 min.) oraz wyścigu ze startu wspólnego (8 okrążeń).
  • Format Grand Prix składa się z treningu (8 min.),  kwalifikacji (8 min.) oraz wyścigu ze startu wspólnego (8 okrążeń).
  • Format Grand Prix Max składa się z treningu (8 min.),  kwalifikacji (8 min.) oraz wyścigu ze startu wspólnego (12 okrążeń)

 

Od poniedziałku do czwartku oferta skierowana jest dla grup od 6 do 15 osób, a w weekendy dla grup od minimum 10 do 15 osób. 

 

Ceny Formatów Grand Prix zaczynają się już od 150 zł / os.!

 

Masz pytania lub jesteś zainteresowany/a? 

Napisz do nas na: chorzow@e1gokart.pl, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy Ci pełną ofertę na organizację eventu, także dla większych grup!

Czy na torze można zorganizować event firmowy?

To nasza specjalność! Nasze tory kartingowe to doskonałe miejsce na imprezy firmowe, spotkania biznesowe, szkolenia, urodziny czy wieczory kawalerskie.

 

Na torach organizujemy eventy Grand Prix – treningi, kwalifikacje oraz wyścigi finałowe ze startu wspólnego. Możemy również dopasować formułę zawodów do indywidualnych oczekiwań Klientów. Skontaktuj się z nami, aby bliżej poznać nasze możliwości.

 

Zapewniamy kompleksową organizację: prowadzenie zawodów, catering, multimedia. Pomagamy w organizacji transportu i noclegu! Skontaktuj się z nami, wspólnie stworzymy scenariusz dopasowany do Twoich potrzeb!

Czy mogę dołączyć do Śląskiej Ligi Kartingowej? Jakie są wymagania?

W naszych zawodach może wystartować każdy i to w dowolnym momencie sezonu, nawet w jednej rundzie! Bez względu na Twój poziom zaawansowania na naszych ligach znajdziesz super emocje i zabawę na najwyższym poziomie! Na naszym fanpage’u publikujemy aktualne wydarzenia ligowe oraz przydatne informacje, które potrzebne są do startu w zawodach. 

 

Najważniejszą kwestią jest dopasowanie kierowcy do naszych gokartów seniorskich oraz wymóg doważenia się do 90 kg. Każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 kg. Tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, w przypadku gdy zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie).

 

Czy przejazd na gokartach można kupić jako prezent dla kogoś innego?

Pewnie, że tak! Tutaj mamy dwie możliwości:

 

  • Zakup voucherów stacjonarnie, w recepcji naszego toru
  • Zakup voucherów online na naszej stronie internetowej

 

Dodatkowo, jako propozycje na prezent możemy również zaproponować lekcję z trenerem, a w recepcji naszego toru dostępny jest również szeroki asortyment kasków i akcesoriów kartingowych, które stanowią doskonałe uzupełnienie prezentu dla pasjonatów motorsportów. 

Ile kosztują przejazdy na torze?

Pierwszy przejazd 8 min. gokartem pojedynczym na naszym torze kosztuje 60 zł, a każdy kolejny zakupiony tego dnia kosztuje 55 zł. 

 

W przypadku pierwszej wizyty należy doliczyć jednorazową opłatę za rejestrację i wydanie karty członkowskiej – 10 zł. Na naszym torze kaski udostępniamy bezpłatnie, jednak ze względów higienicznych wymagamy założenia kominiarki. W przypadku gdy nie posiada się kominiarki, można takową zakupić w naszej recepcji w cenie 15 zł, można zabrać własną kominiarkę lub kask pełnoszczękowy, wówczas nie trzeba będzie trzeba kupować u nas kominiarki. 

Jak ubrać się na gokarty?

Najlepiej ubrać się „na sportowo” lub po prostu w wygodne, nie ograniczające ruchów ubrania pozbawione luźnych elementów jak zwisające paski, czy chustki. Najważniejszym elementem, jest obuwie – na naszych torach obowiązkowe jest pełne obuwie na płaskiej podeszwie! Jazda w klapkach, sandałkach czy butach na obcasie jest zabroniona! 

 

Ważnym elementem jest także zabezpieczenie długich włosów, które muszą być upięte pod kaskiem.

Czy mogę przyjść z własnym kaskiem?

Jak najbardziej, wówczas nie musisz posiadać kominiarki, która wymagana jest pod nasze, udostępniane bezpłatnie kaski. Do jazdy dopuszczamy jedynie kaski pełnoszczękowe. Jazda w kasku, który nie osłania całej głowy (“otwartym”) jest niedopuszczalna. 

Czy dorośli mogą jeździć razem z dziećmi?

W trakcie normalnych godzin funkcjonowania toru dorośli jeżdżą razem z dziećmi. W trakcie sesji na naszym torze odbywają się przejazdy gokartów Seniorskich, Juniorskich oraz Podwójnych. 

Jak zarezerwować przejazd na torze?

Rezerwacji można dokonać samodzielnie i bezpłatnie na naszej stronie internetowej:

rezerwacjechorzow.e1gokart.pl

 

Ogólnodostępny kalendarz pozwala sprawdzić obłożenie toru oraz lepiej zaplanować wizytę na torze. Po wyborze interesujących wolnych sesji należy przejść do zakładki “Rezerwuj”, a następnie uzupełnić pola wymagane do rezerwacji, czyli: imię i nazwisko, a następnie wybrać dzień, typ gokarta (senior/junior/tandem) oraz interesujące sesje. W celu zakończenia procesu rezerwacji należy potwierdzić wybór przyciskiem “zapisz”.

 

Przypominamy, aby na tor zjawić się ok. 15 minut wcześniej, aby przejść proces rejestracji i zapłacić za zarezerwowane przejazdy.