ŚLĄSKA LIGA KARTINGOWA

Śląska Liga Kartingowa – najwyższy poziom rywalizacji i najlepsze doznania kartingowe!

ŚLK to zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek, nawet w jednej rundzie! Bez względu na to, czy czujesz się amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje, zabawę i adrenalinę na najwyższym poziomie!

KALENDARZ SEZONU Lato 2024

  • I runda – 10 lipca 2024
  • II runda – 31 lipca 2024
  • III runda – 21 sierpnia 2024

Możesz dołączyć w dowolnym momencie trwania rozgrywek!

DOŁĄCZ TERAZ!

FORMUŁA ZAWODÓW

Kwalifikacje:

3 x 4 okrążenia – pod uwagę bierzemy sumę 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik odrzucamy).

Na podstawie wyników kwalifikacji uczestnicy przydzielani są do odpowiednich grup – 14 najszybszych kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 14* w finale B itd.

Wyścigi finałowe:

Finały B, C, D… – 15 okrążeń po dużej pętli lub 20 okrążeń po małej pętli**.

Finał A – minimum 15 okrążeń po dużej pętli lub minimum 20 okrążeń po małej pętli**. (liczba okrążeń uzależniona będzie od liczby zawodników startujących w finale).

Nagrody:

  • puchary dla I, II, III miejsce klasyfikacji danej rundy
  • medale za podium w “finale B”, “finale C” itd.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej.

**W zależności od warunków pogodowych – jeżeli są one sprzyjające (odpowiednia temperatura, brak opadów) jeździmy po dużej pętli (część halowa + część zewnętrzna).

JAK DOŁĄCZYĆ?

Śląska Liga Kartingowa to zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek w sezonie, nawet w jednej rundzie!

Kalendarz i zapisy:

Terminarz aktualnego sezonu widoczny jest w sekcji „Kalendarz sezonu” powyżej.

Wpisowe: 199zł/ runda

Przykładowy format: do klasyfikacji generalnej sezonu będzie branych 2 z 3* najlepszych wyników danego zawodnika (1 najsłabszy wynik/ 1 nieobecność będzie odrzucona).

Zapisy na zawody prowadzimy w recepcji aż do momentu startu danej rundy.

Zapisy na treningi oficjalne:

Przed każdą z rund będą odbywać się oficjalne treningi. Mogą w nich brać udział tylko zawodnicy zgłoszeni do danej rundy. W tym czasie z toru nie korzystają pozostali klienci. Formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się automatycznie na 14 dni przed zawodami o godz. 19:00.

Doważanie:

Każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 kg. Tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, w przypadku gdy zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie.

Harmonogram zawodów:

16:30-18:50 – oficjalne treningi

19:10 – start zawodów (zakończenie w zależności od ilości zawodników / finałów)

Podział zawodników na grupy do kwalifikacji jest tworzony na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą. Ilość i liczebność grup ustalana jest na podstawie frekwencji na danej rundzie. Jeśli zawodnik nie bierze udziału w oficjalnych treningach jest wówczas przypisywany do ostatniej, najwolniejszej grupy kwalifikacyjnej. Warto zatem wystartować choć w jednym treningu, zdobyć jak najlepszy czas w sesji treningowej i zostać przypisanym do grupy kwalifikacyjnej odpowiadającej swoim umiejętnościom.

Każdy z zawodników bierze udział w 3 sesjach kwalifikacyjnych. Suma dwóch najlepszych czasów pojedynczego okrążenia z dwóch różnych sesji kwalifikacyjnych wyznacza miejsce zawodnika po kwalifikacjach i pozycje startową w danym wyścigu finałowym.

*Ilość rund, zasady klasyfikacji generalnej i pełny regulamin zawodów zostaną opublikowane łącznie z terminarzem danego sezonu. Najświeższe informacje będziemy publikować w wydarzeniu na Facebooku.

Regulamin zawodów – Śląska Liga Kartingowa – Sezon Lato 2024 – Wkrótce

Klasyfikacja Generalna – Śląska Liga Kartingowa – Sezon Lato 2024 – Wkrótce

Zapisz się

OBEJRZYJ ZANIM WYSTARTUJESZ!

ZOSTAŃ OFICJALNYM KIEROWCĄ!

Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI.
Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy.

Dołącz