Szukasz mocnych wrażeń i wysokiego poziomu adrenaliny? Nowy wymiar kartingu na Śląsku czeka na Ciebie w E1Gokart Chorzów!
Śląska Liga Kartingowa na torze E1Gokart Chorzów to zupełnie nowe doznania kartingowe na najwyższym poziomie! Zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek w sezonie. Bez względu na to czy czujesz sie amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje i zabawę na najwyższym poziomie!

Kalendarz II Sezonu:
– I Runda: 22/09
– II Runda: 6/10
– III Runda: 20/10
– IV Runda: 3/11
– V Runda: 17/11
– VI Runda: 1/12
– VII Runda: 15/12

Formuła zawodów:
Kwalifikacje:
3 x 4 okrążenia – pod uwagę brana będzie suma 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik będzie odrzucany)
Na podstawie wyników kwalifikacji tworzymy klasyfikacje po czasówkach – najlepszych około 14 kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 14* w finale B, itd.
Wyścig finałowy:
Finały B,C,D… – 15 okrążeń
Finał A:
co najmniej 15 okrążeń
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej
Doważanie:
min. 90 KG* (każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 KG, tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, jeżeli pomimo to zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie)
Wpisowe: 169 zł / runda, możliwość zapisu w recepcji aż do momentu startu danej rundy (w tym 20 zł, które w pełni przekazywane jest do puli nagród całego sezonu ligi)
Do klasyfikacji generalnej brane będzie 5 najlepszych wyników danej osoby (2 najgorsze rundy/nieobecności będą odrzucane). Aby zostać sklasyfikowanym w ramach klasyfikacji generalnej, należy wziąć udział w min. 5 rundach.
Nagrody dla TOP10 klasyfikacji generalnej sezonu!
Zapisy na treningi oficjalne:
zawody.e1gokart.pl
*formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się na 14 dni przed zawodami o godz. 19:00
Harmonogram:
17:00-19:00 – oficjalne treningi
19:00-22:30 – zawody
Podział zawodników na grupy do kwalifikacji tworzony jest na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą.
Nagrody:
– puchary dla I,II,III miejsce klasyfikacji danej rundy;
– medale za podium w “finale B”, “finale C”, itd.
Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI. Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy, przechodząc do arkusza przez link:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html
W razie pytań zapraszamy serdecznie do kontaktu:
+48 785 111 140
zawody@e1gokart.pl