Śląska Liga Kartingowa – Lato 2022 

W te wakacje emocje rosną razem z temperaturą! Wraca Śląska Liga Kartingowa – najwyższy poziom rywalizacji i najlepsze doznania kartingowe! 

Zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek w sezonie, nawet w jednej rundzie! Bez względu na to czy czujesz się amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje i zabawę na najwyższym poziomie! 

Kalendarz Sezonu Lato 2022: 

  • I Runda: 20/07/2022 
  • II Runda: 10/08/2022
  • III Runda: 31/08/2022 

Kwalifikacje: 

3 x 4 okrążenia – pod uwagę bierzemy sumę 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik odrzucamy). 

Na podstawie wyników kwalifikacji uczestnicy przydzielani są do odpowiednich grup – 14 najszybszych kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 14* w finale B, itd. 

Wyścigi finałowe: 

Finały B,C,D… – 15 okrążeń 

Finał A – co najmniej 15 okrążeń 

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej 

 

Doważanie: 

Każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 kg. Tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, w przypadku gdy zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie) 

Wpisowe: 179 zł / runda, zapisy w recepcji aż do momentu startu danej rundy. 

Do klasyfikacji generalnej brane będą 2 najlepsze wyniki danej osoby (1 najgorsza runda/nieobecność będzie odrzucona). Aby zostać sklasyfikowanym w ramach klasyfikacji generalnej, należy wziąć udział w min. 2 rundach. 

 

Zapisy na treningi oficjalne: 

https://zawody.e1gokart.pl/ – formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się na 14 dni przed zawodami o godz. 19:00 

 

Harmonogram zawodów: 

17:00-19:00 – oficjalne treningi 

19:00-22:30 – zawody 

Podział zawodników na grupy do kwalifikacji tworzony jest na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą. 

 

Nagrody: 

– puchary dla I,II,III miejsce klasyfikacji danej rundy; 

– medale za podium w “finale B”, “finale C”, itd. 

Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI. Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy, przechodząc do arkusza przez link:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html
W razie pytań zapraszamy serdecznie do kontaktu:
+48 785 111 140
zawody@e1gokart.pl